Andrzejki po kaszubsku

SZYMBARK-OSTRZYCE–GDAŃSK–TORUŃ

O wycieczce:

Kaszuby to historyczna kraina, położona w środkowej części polskiego Pomorza. Ich najpiękniejsza część (ze względu na swój urok i niepowtarzalny krajobraz) jest nazywana Szwajcarią Kaszubską. Proponujemy Państwu pobyt w zielonej duszy Kaszub – Ostrzycach. Miejscowość położona nad pięknym Jeziorem Ostrzyckim, pośród lasów i łąk Pojezierza Kaszubskiego. Do dyspozycji gości piękny ośrodek wypoczynkowy, trzygwiazdkowy, pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i TV o podwyższonym standardzie, restauracja, bar, bilard, piłkarzyki, sauna i jacuzzi, wypożyczalnia rowerów (płatne dodatkowo), wiata grillowa.

W programie:

Dzień 1 (piątek 24.11.2017)
6:00 zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze.
8:00 zbiórka na parkingu przy Mc’Donalds, ul. Walczaka 41, Gorzów Wlkp.
OPCJA: SZYMBARK (dla chętnych płatne dodatkowo: 15 zł/os. grupa powyżej 25 osób, 20 zł/os. grupa poniżej 25 osób)
Miejsce, gdzie obok najdłuższej deski świata i domu „Do Góry Nogami” możemy zapoznać się z historią zesłań Polaków na Sybir, z historią ruchu oporu na terenach Pomorza w czasie II Wojny Światowej (Organizacja GRYF), a także z historią emigracji polskiej do Kanady i Turcji. Na zakończenie spróbujemy piwa z miejscowego browaru i spróbujemy dań kuchni regionalnej (piwo i posiłek płatne dodatkowo) www.cepr.pl
Przyjazd do Ostrzyc, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Impreza Andrzejkowa przy muzyce kaszubskiej – kapela kaszubska, potrawy regionalne: kiszka kaszubska, sałatki, śledzie, kawa, herbata, sok itp. alkohol we własnym zakresie. Nocleg.

 

Dzień 2 (sobota 25.11.2017)
8:00 Śniadanie.
Przejazd do GDAŃSKA. EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI (ECS) – wystawa stała, dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej, MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ – w nowoczesny sposób prezentuje II wojnę światową zarówno z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki i przede wszystkim – przeżyć zwykłych ludzi. Ekspozycja przedstawia nie tylko losy Polaków, ale też doświadczenia innych narodów.
Spacer po Starym Mieście: Długie Pobrzeże, ulica Mariacka, Kościół Mariacki, Złota Brama, Długi Targ, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamienica.
Powrót do Ostrzyc. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3 (niedziela 26.11.2017)
8:00 Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do TORUNIA – miasto wyróżnione wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Krzywa Wieża.
Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Realizacja programu płatna dodatowo: 130 zł/os.

(Przewodnik w Gdańsku, przewodnik w Toruniu, impreza Andrzejkowa z menu, kapela kaszubska, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, opłaty drogowe i parkingowe).

Termin:

24-26.11.2017

Cena: 389 zł

Cena obejmuje: transport autokarem, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje.

Zarezerwuj wycieczkę