Pod słońcem Chorwacji

MEDJUGORIE – MOSTAR – KORCULA – DUBROVNIK – WODOSPADY KRKA

Chorwacja to błękit i szmaragd Adriatyku, zieleń cyprysów, ponad tysiąc wysp i raf, zabytki kultury i sztuki, urokliwe nadmorskie miasteczka, specjalności bałkańskiej kuchni oraz znakomite trunki. Wybrzeże Chorwacji posiada wiele urzekających miejsc, których nie sposób zwiedzić przy okazji jednej wizyty. Nadmorskie miasta to przede wszystkim najbardziej nasłonecznione miejsca w całej Europie. Gwarancja słońca jest jednym z powodów, dla których Chorwacja staje się najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem. Magnetyzm miejsc ukryty w wąskich uliczkach, kolorowych targach ze świeżymi owocami i rozbrzmiewającej z urokliwych kawiarenek śródziemnomorskiej muzyki, ujmuje już od pierwszego zetknięcia.

W programie:

Dzień 1 (sobota 16.09)
15:00 zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze, odjazd. Planowane krótkie postoje w czasie przejazdu przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

 

Dzień 2 (niedziela 17.09)
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do hotelu na Riwierze Makarskiej zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 (poniedziałek 18.09)
Śniadanie. Czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4 (wtorek 19.09)
Śniadanie. Przejazd malowniczą, górską trasą do MEDJUGORIE – miejsca kultu religijnego, a następnie zwiedzanie MOSTARU – śladami tureckiej przeszłości Bałkanów.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 5 (środa 20.09)
Śniadanie. Fish Picnic – całodzienna wycieczka statkiem na wyspę KORČULA – (w cenie wycieczki posiłek – ryby z grilla i wino). Miasto Korčula nazywane „Małym Dubrownikiem” zdaniem wielu, zasługuje na miano jednego z najładniejszych miast w całej Chorwacji. Stare miasto, otoczone potężnym murem miejskim skrywa wiele urokliwych zaułków i ciekawych budowli. Jednym z najsłynniejszych miejsc jest średniowieczny dom, w którym miał przyjść na świat Marco Polo.
Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych.
Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 6 (czwartek 21.09)
Śniadanie. DUBROVNIK – ogłoszony przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie: Stare Miasto, klasztor franciszkanów, fontanna Onofrio, Muzeum Apteki. Dla chętnych – spacer dookoła średniowiecznych murów obronnych (płatne dodatkowo: dorośli: 120 Kn/os. dzieci: 5-18 lat 30 kun/os). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 7 (piątek 22.09)
Śniadanie. Czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8 (sobota 23.09)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd z hotelu w kierunku Polski. W drodze powrotnej:
WODOSPADY KRKA – kraina słynąca z licznych jezior i wodospadów. Krasowe wodospady Krka stanowią niepowtarzalny fenomen przyrodniczy. W parku znajduję się wydzielona przestrzeń gdzie można się kąpać. Najwyższy z wodospadów Krka – Manojlovac – wznosi się na wysokości 60 metrów. W centralnej części parku zlokalizowane jest jezioro Visovac. Na jego środku mieści się wyspa, na której od roku 1445 znajduje się klasztor franciszkański.
Posiłek we własnym zakresie.

 

Dzień 9 (niedziela 24.09)
Przyjazd do Zielonej Góry w godzinach przedpołudniowych.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGA!!!

Płatne dodatkowo:
Realizacja programu: 110 €/os. (Medjugorie, Mostar, Fish Picnik na Korculę, Dubrovnik, Wodospady KRKA, parkingi, przewodnicy miejscowi).
Opłata z tytułu turystycznego funduszu gwarancyjnego, na podstawie rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016 r.: 10 zł/os.

Terminy:

16.09 – 23/24.09.2017

 

Cena: 1449 zł

Cena +50: 1349 zł

Cena obejmuje:
przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, opiekę pilota, 6 noclegów na Rivierze Makarskiej,
6 śniadań, 6 obiadokolacji.

Zarezerwuj wycieczkę