KASZUBY

Szymbark - Gdańsk - Sopot - Malbork

Kaszuby to historyczna kraina, położona w środkowej części polskiego Pomorza. Ich najpiękniejsza część (ze względu na swój urok i niepowtarzalny krajobraz) jest nazywana Szwajcarią Kaszubską. Proponujemy Państwu pobyt w zielonej duszy Kaszub – Ostrzycach. Miejscowość położona nad pięknym Jeziorem Ostrzyckim, pośród lasów i łąk Pojezierza Kaszubskiego. Do dyspozycji gości piękny ośrodek wypoczynkowy, trzygwiazdkowy, pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i TV o podwyższonym standardzie, restauracja, bar, bilard, piłkarzyki, sauna i jacuzzi, wypożyczalnia rowerów (płatne dodatkowo), wiata grillowa, boisko do kosza.

W programie:

Dzień 1
6:00     zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze, odjazd.
SZYMBARK – miejsce, gdzie obok najdłuższej deski świata i domu „Do Góry Nogami” możemy zapoznać się z historią zesłań Polaków na Sybir, z historią ruchu oporu na terenach Pomorza w czasie II Wojny Światowej (Organizacja GRYF), a także z historią emigracji polskiej do Kanady i Turcji. Na zakończenie spróbujemy piwa z miejscowego browaru i spróbujemy dań kuchni regionalnej (piwo i posiłek płatne dodatkowo). Więcej na stronie: www.cepr.pl Przyjazd do Ostrzyc, zakwaterowanie, obiadokolacja połączona z wieczorem integracyjnym przy muzyce kaszubskiej – kapela kaszubska, potrawy regionalne: kiszka kaszubska, sałatki, śledzie, kawa, herbata, sok itp. alkohol we własnym zakresie.
Nocleg.

 

Dzień 2
7:00   Śniadanie.
Wyjazd do Trójmiasta i zwiedzanie z przewodnikiem: SOPOT – Molo, Zdrój Wojciecha, „Monciak”, Krzywy Dom. GDAŃSK – Długie Pobrzeże, ulica Mariacka, Kościół Mariacki, Złota Brama, Długi Targ, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamienica, stadion piłkarski PGE Arena, Stocznia Gdańska – pomnik stoczniowców, sala BHP (Muzeum Solidarności) gdzie podpisano porozumienia gdańskie w 1980r., Pomnik Obrońców Wybrzeża, ECS – Europejskie Centrum Solidarności.
Powrót do Ostrzyc. Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 3
8:00     Śniadanie.
10:00   Przejazd do MALBORKA – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego.
Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGA!!!

Realizacja programu płatna dodatkowo: 150 zł/os. (przewodnik w Gdańsku, Kościół Mariacki, Molo w Sopocie, Szymbark, Zamek w Malborku, kapela kaszubska, wieczór integracyjny)

Terminy:
1-3.09.2017

Cena: 399 zł

Cena +50: 359 zł

Cena obejmuje:
transport autokarem, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje.

Zarezerwuj wycieczkę