ALBANIA I MACEDONIA

Skopje – Bitola – Park Narodowy Butrint – Gjirokastra – Saranda

O miejscowości:

Albania to nieduży kraj leżący na Półwyspie Bałkańskim na południu Europy. Górzysty krajobraz i śródziemnomorski klimat do główne cechy Albanii. Albanię otacza morze Morze Adriatyckie i w południowym krańcu Morze Jońskie. Na północny wznoszą się Góry Północnoalbańskie zwane Alpet Shqiptare, natomiast między rzekami Drin a Osum wznoszą się Góry Środkowoalbańskie gdzie najwyższy szczyt – Golemi Korab – osiąga wysokość 2 764 m n.p.m.

Program wycieczki:

Dzień 1

16:00 – Zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze.

Dzień 2

Przyjazd w okolice Belgradu obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Skopje – stolicy Macedonii, zwiedzanie miasta. Przejazd do Bitoli- drugiego co do wielkości miasta Macedonii, gdzie zobaczymy piękne miasto na styku kultur rzymskiej, tureckiej i bałkańskiej.

Zakwaterowanie w hotelu Epinal**** Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Grecję do Albanii. Przyjazd do hotelu w Ksamil lub Saranda. Zakwaterowanie w 2 hotelach apartamentowych: Villa Blue i Zisi Apartments. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Czas wolny. Plażowanie.
Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie.

Wycieczka do miejscowości Butrint (20 km). Zwiedzanie parku archeologicznego Butrint – wpisanego 1992 na listę UNESCO. Zachowały się tu liczne zabytki rzymskie, weneckie i tureckie.
Powrót w godzinach popołudniowych. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wycieczka autokarowa do Gjirokastry – nazywana miastem muzeum lub kamiennym miastem. Wpisana na listę UNESCO w 2005 r. Charakterystyczna zabudowa osmańska z drewnianymi balkonami. W Gjirokastrze urodził się przywódca komunistów albańskich – Enver Hodża – zwiedzimy jego muzeum, jak również twierdzę turecką z XV w. wybudowaną przez tureckiego sułtana Bajazyda II.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Wycieczka do Sarandy-stolicy Albanii południowej-wizyta na jednym z największych targowisk południowej Albanii, zakup produktów regionalnych Powrót do hotelu, plażowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Czas wolny. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Grecji, Serbii. Przyjazd do miejscowości Paracin, zakwaterowanie w hotelu Petrus**/***.Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Wykwaterowanie. Odjazd z kierunku Polski.

Dzień 12

Powrót do Zielonej Góry w godzinach przedpołudniowych.

UWAGA !!!

Realizacja programu płatna dodatkowo: 150 €/os.

Termin: do ustalenia

CENA: 1699/1599zł

Cena obejmuje: transport autokarem, opieka pilota, 6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opłata z tytułu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – na podstawie rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21.11.2016r

Zarezerwuj wycieczkę