Andrzejki po Kaszubsku

OSTRZYCE – GDAŃSK – OLIWA – TORUŃSKIE PIERNIKI

O okolicy:

Kaszuby to historyczna kraina, położona w środkowej części polskiego Pomorza. Ich najpiękniejsza część (ze względu na swój urok i niepowtarzalny krajobraz) jest nazywana Szwajcarią Kaszubską. Proponujemy Państwu pobyt w zielonej duszy Kaszub – Ostrzycach. Miejscowość położona nad pięknym Jeziorem Ostrzyckim, pośród lasów i łąk Pojezierza Kaszubskiego. Do dyspozycji gości piękny ośrodek wypoczynkowy, trzygwiazdkowy, pokoje 2, 3, 4-osobowe z łazienkami i TV o podwyższonym standardzie, restauracja, bar, bilard, piłkarzyki, sauna i jacuzzi, wypożyczalnia rowerów (płatne dodatkowo), wiata grillowa, boisko do kosza.

W programie:

Dzień 1

7:30     zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze.

Przyjazd do OSTRZYC, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Impreza Andrzejkowa z kapelą kaszubską. Alkohol we własnym zakresie. Nocleg.

 

Dzień 2

8:00     Śniadanie.

Przejazd do OLIWY – koncert organowy w Katedrze Oliwskiej.

Przejazd do GDAŃSKA. EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI (ECS) – wystawa stała, dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Spacer po Starym Mieście: Długie Pobrzeże, ulica Mariacka, Kościół Mariacki, Złota Brama, Długi Targ, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamienica.

Powrót do Ostrzyc. Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 3

8:00     Śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd do TORUNIA – miasto wyróżnione wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Spacer po Starym Mieście. Wizyta w Żywym Muzeum Piernika – warsztaty.

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 120 zł/os. (przewodnik w Gdańsku, impreza Andrzejkowa z menu, kapela kaszubska, Europejskie Centrum Solidarności, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, opłaty drogowe i parkingowe)

Termin: 22-24.11.2019

Cena podstawowa: 449 

Cena obejmuje: transport autokarem, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 1 obiadokolację.

Zarezerwuj wycieczkę