MAKŁOWICZ NA BAŁKANACH

– czyli serbska historia, macedońskie wina i pomniki, ochrydzkie perły, rzymskie ruiny, greckie klasztory i albański błękit Morza Egejskiego

O miejscowości:

Półwysep Bałkański położony w południowo-wschodniej części Europy. Jego granice wyznacza od zachodu Morze Adriatyckie i Morze Jońskie, od wschodu Morze Czarne i Morze Marmara (cieśniny Bosfor i Dardanele), od południowego wschodu Morze Egejskie. Północna granica półwyspu ma charakter umowny. Zgodnie z tradycją przebiega następująco: wzdłuż Dunaju od Morza Czarnego do ujścia Sawy (rejon Belgradu), następnie wzdłuż Sawy do ujścia Kupy (rejon miasta Sisak), następnie wzdłuż Kupy aż do jej źródła (rejon Osilnicy), następnie przekracza pasmo Gorski Kotar przez tzw. Bramę Liburnijską (chorw. i wł. Vrata) na południe od góry Risnjak i dochodzi do Morza Adriatyckiego w rejonie Rijeki.

Program wycieczki:

Dzień 1   20.06 czwartek

16.00 Zbiórka- parking przy CRS w Zielonej Górze, odjazd.

Nocny przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry.

 

Dzień 2   21.06 piątek

Nowy Sad – stolicy Wojwodiny w Serbii. Zwiedzanie: Twierdza Petrovaradin widoczna z brzegu Dunaju oraz Stare Miasto z mnóstwem knajpek serwujących dania kuchni węgierskiej i serbskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 3  22.06 sobota

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Belgrad – jedno z najstarszych miast w Europie, stanowi  wyjątkowy mix budowli i zabytków z różnych czasów. Zwiedzanie: Kalemegdan z pięknym widokiem na Dunaj oraz Stare Miasto ze słynnym deptakiem Skadarlija- ze względu na specyficzną atmosferę porównywana z paryskim Montmartre.

Skopje – stolicy Macedonii Północnej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4  23.06. niedziela

Śniadanie. Zwiedzanie Skopje: Plac Macedonia- „Ogród Pomników”- pomniki i budowle nawiązujące do odległej historii z górującym nad wszystkim pomnikiem Aleksandra Macedońskiego, replika Łuku Triumfalnego, Kamienny Most, Stara Czarszija, Twierdza Skopsko Kale.

Bitoli – miejsca styku Wschodu z Zachodem. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po urokliwym centrum miasta: deptak Shirok Sokak, meczet Hajdar Kadiego, Wieża Zegarowa. Nocleg.

 

Dzień 5   24.06. poniedziałek

Śniadanie.

Ochrydy – najpiękniejszego miejsca Macedonii. Zwiedzanie: bizantyjska cerkiew św. Jovana, cerkiew św. Zofii, twierdzw cara Samuela, uliczki centrum miasta, gdzie królują sklepiki z biżuterią- słynnymi perłami z Ochrydy.

Powrót do hotelu w Bitoli. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 6    25.06 wtorek

Śniadanie.

Grecja – zwiedzanie słynnych, greckich, wiszących klasztorów w Meteorach.

Albania –  Ksamil- pięknie położonego miasteczka turystycznego nad Morzem Jońskim z widokiem na grecką wyspę Korfu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 7    26.06. środa

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8     27.06. czwartek

Śniadanie.

Saranda – wizyta na największym targowisku albańskim – możliwość zakupu lokalnych produktów: oliwy, warzyw, owoców i rakiji domowej produkcji.

Butrint – zwiedzanie ruin starożytnego miasta rzymskiego, wpisanego w roku 1992 na listę UNESCO.

Powrót do Ksamil. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 9    28.06.   piątek

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 10   29.06. sobota

Wykwaterowanie.

wyjazd w kierunku granicy albańsko-greckiej.

Po drodze krótkie postoje.

Nocleg w okolicy Belgradu – Nowy Sad. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 11   30.06  niedziela

Wykwaterowanie.

Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy do Polski.

Powrót do Zielonej Góry w godzinach nocnych, ok. 2.00-3.00 nad ranem w poniedziałek

UWAGA !!!

Realizacja programu płatna dodatkowo: 300 €/os.

Termin: do ustalenia

CENA: 1190zł

Cena obejmuje: obejmuje 9 noclegów, 8 śniadań, 1 x prowiant na drogę powrotną, 9 obiadokolacji, autokar, pilot-przewodnik, realizację programu,  ubezpieczenie KL 15000zł i NNW – 10.000€/osobę.

Zarezerwuj wycieczkę