SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Bastei – Twierdza Koenigstein - Drezno

O terenach:

Dla turystyki Saska Szwajcaria została „odkryta” na początku XIX wieku, zaś autorem nazwy jest szwajcarski malarz Adrian Zingg, który tak nazwał w 1800 roku ten rejon Saksonii. Wyjątkową atrakcją krajobrazową w tym regionie są piaskowce o oryginalnych kształtach wyrzeźbionych przez erozję. Jest to również obszar o niespotykanej gdzie indziej różnorodności kształtowań terenu na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Równiny znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie jarów, gór stołowych i skalistych.

W programie:

05:30     zbiórka , odjazd.

Bastei- przyjazd na parking przy hotelu Berghotel Bastei- krótki spacer ok.750m, 5-7 minut) w kierunku 80 metrowego, zbudowanego z piaskowca Mostu Bastei – to esencja wrażeń niemieckiej strony Szwajcarii Saksońskiej. Krótka przerwa na sesję zdjęciową z punktu widokowego na dolinę Łaby i piękne, piaskowe ostańce skalne.

Twierdza Königstein liczy sobie ponad 400 lat i króluje pośród krajobrazu Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskich. To jedyny przykład tego typu europejskiej architektury fortyfikacyjnej okresu renesansu, baroku i XIX wieku, przyciągający tysiące turystów z całego świata.

Drezno: Opera Drezdeńska, Katedra, Tarasy Bruhla, Zwinger

Czas wolny, posiłek we własnym zakresie.

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych ok. 22.00

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 20 Euro/os.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 130 zł

: 120 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, opiekę pilota-przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish