Berlin – Rejs statkiem

O miejscowości:

Berlin to stolica i największe miasto Niemiec, na prawach kraju związkowego (landu). Miasto położone między płaskowyżami Barnim i Teltow w północno-wschodniej części kraju nad rzeką Szprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Berlin to również ważny ośrodek naukowy, kulturalny i artystyczny.

W programie:

W programie:

06:45 – Zbiórka, ul. Przy Gazowni 30, Zielona Góra (siedziba EUROTROPS)

07:00 – Odjazd do Berlina.

 

Zwiedzanie: Mur Berliński, Aleksander Platz z fontanną Neptuna, Czerwony Ratusz, Marien Kirche (Kościół Mariacki), Aleja Unter den Linden, Brama Brandenburska, siedziba władz niemieckich – Reichstag (z zewnątrz), Kolumna Zwycięstwa, Charlottenburg.

 

Rejs statkiem po Szprewie. (kursy co pół godziny) W czasie rejsu mijamy Dzielnicę Rządową (Regierungsviertel): gmach parlamentu oraz budynek, w którym urzęduje Angela Merkel. Następnie „Dom kultur świata” („Haus der Kulturender Welt“). Zawracamy przed mostem Marcina Lutra z widokiem na Zamek Bellevue oraz Kolumnę Zwycięstwa. Pojawiają się następni świadkowie historii miasta jak nowy dworzec główny, Katedra Berlińska, Wyspa Muzeów oraz najstarsza dzielnica mieszkaniowa w Berlinie, Nikolaiviertel. Wycieczka komentowana jest za pomocą audio przewodnika w 6 językach (Audioguide wliczone w cenę).

Czas wolny na zakupy i posiłek we własnym zakresie.

Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja proramu dodatkowo płatna: 15 euro/osoba

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 120 

: 110 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika, parkingi, wstęp do Ogrodu Marzahn, rejs statkiem.

Zarezerwuj wycieczkę