WŁOCHY - BORMIO

obóz młodzieżowy narciarsko - snowboardowy, wczasy narciarskie

Tereny narciarskie:

Bormio – położone na wysokości 1225 m n.p.m., znajduje się w Lombardii, u stóp potężnych szczytów parku narodowego Stelvio. Fantastyczna trasy dla wymagających narciarzy znane z zawodów Mistrzostw Świata rozgrywanych na stoku „Stelvio” w 1985 i 2005 roku, a także Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Miejscowość ulokowana jest na styku trzech dolin Valfurva, Valdidentro i Valdisotto, co sprawia, że widoki są tu niepowtarzalne. Doskonale przygotowane trasy narciarskie, położone  na imponującej górze Cima Bianca, sięgającej 3000 m n.p.m. stanowią wyzwanie nawet dla doświadczonych narciarzy, którzy mogą ze szczytu zjechać  do samego centrum Bormio pokonując wielowariantową trasę o długości ponad dziesięciu kilometrów i 1800 metrów przewyższenia.

Narty w Bormio to propozycja również dla mniej wymagających narciarzy, którzy znajdą tu również dobrze przygotowane łagodne stoki. Dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi są stoki w pobliskiej Isolacci lub Santa Caterinie. Wszystkie trzy miejscowości oferują łącznie około sto kilometrów tras narciarskich obsługiwanych przez trzydzieści dziewięć wyciągów.

Bormio to również uzdrowisko termalne o tradycjach sięgających 2000 lat wstecz. Wieczory warto spędzić w zabytkowym centrum z charakterystyczną regionalną zabudową pełną małych przytulnych restauracji, pizzerii barów, sklepów i dyskotek.

Zakwaterowanie:

HOTEL RODODENDRI*** – położony w miejscowości St Antonio 3 km od centrum Bormio to niewielki rodzinny hotel oferujący gościom bardzo przytulne, 1,2, 3 i 4 osobowe pokoje urządzone w ciepłym, regionalnym stylu. W hotelu znajdują się klimatyczne sale restauracyjne, bar, a także pomieszczenie, w którym można urządzać imprezy integracyjne.

UWAGA!!!

Realizacja programu płatna dodatkowo:

  • karnet narciarski dla dorosłych 282 euro + 5 kaucja,
  • seniorzy urodzeni w 1959 roku i starsi – 200 euro !!!
  • karnet narciarski dla dzieci i młodzieży urodzonej w 2008-2015 : 150 euro + 5 euro
    kaucja,
  • dzieci urodzone w 2016 roku i młodsze w towarzystwie 1 rodzica – karnet gratis+ 5 euro
    kaucja,
  • opłata klimatyczna dla osób powyżej 12 lat : 14 euro/tydzień.

Termin: 16/17.02- 24/25.02.2024

CENA: 3100zł

Cena obejmuje:  7 noclegów, transport autokarem, transfery na stoki do Bormio, Isolaccia, Santa Caterina, opieka pilota i rezydenta, ubezpieczenie SKI, wyżywienie: śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja serwowana, napoje płatne dodatkowo.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish