BOŚNIA - CHORWACJA

Sarajevo- Medjugorie-Mostar-Pocitelj-Kravica-Blagaj-Trogir-Split&Fish

O miejscowości:

Chorwacja to błękit i szmaragd Adriatyku, zieleń cyprysów, ponad tysiąc wysp i raf, zabytki kultury i sztuki, urokliwe nadmorskie miasteczka, specjalności bałkańskiej kuchni oraz znakomite trunki. Wybrzeże Dalmatyńskie do którego zmierzamy jest najpiękniejszym fragmentem Chorwacji, gdzie masyw gór Biokovo schodzi bezpośrednio do Adriatyku.

Bośnia i Hercegowina: ten stosunkowo młody kraj podniósł się jż z ruin wojennych i zachwyca swoją kulturą i architekturą na styku Wschodu i Zachodu. Obok kościołów katolickich stoją islamskie meczety, a ludność miejscowa ponownie żyje ze sobą w zgodzie.

Program wycieczki:

DZIEŃ 1

15:00 zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze, odjazd. Planowane krótkie postoje w czasie przejazdu przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię do Bośni.

DZIEŃ 2

W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Sarajewa-stolicy Bośni. Zwiedzanie miasta, przerwa na posiłek we własnym zakresie, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Mostaru-zwiedzanie z przewodnikiem, krótka przerwa na kawę i czas wolny, przejazd do Medjugorie-miejsca kultu religijnego. Przyjazd do Podgory na Makarskiej Riwierze w Chorwacji, zakwaterowanie w hotelu Podgorka**+

DZIEŃ 4

Śniadanie. Czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wycieczka– śladami tureckiej przeszłości Bałkanów: Kravica- Blagaj- Pocitelj

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wycieczka do Trogiru i Splitu. Powrót po południu, plazowanie,

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. DUBROVNIK – ogłoszony przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie: Stare Miasto, klasztor franciszkanów, fontanna Onofrio, Muzeum Apteki. Dla chętnych – spacer dookoła średniowiecznych murów obronnych (płatne dodatkowo: dorośli: 120 Kn/os. dzieci: 5-18 lat 30 kun/os). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Śniadanie. Fish Picnic – całodzienna wycieczka statkiem na wyspę HVAR / BRAČ z poczęstunkiem.

Powrót do hotelu w późnych godzinach popołudniowych.

Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd z hotelu w kierunku Polski. W drodze powrotnej krótkie postoje

Posiłek we własnym zakresie.

DZIEŃ 10

Przyjazd do Zielonej Góry w godzinach porannych.

UWAGA !!!

Realizacja programu płatna dodatkowo: 100 €/os. + 10zł/os (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Termin: do ustalenia

CENA: 1645zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, opiekę pilota, 1 x nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją- tranzytowy na dojeździe w okolicach Sarajewa, 6 noclegów na Rivierze Makarskiej w Podgorze- hotel Podgorka, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, koszty miejscowych przewodników, parkingi i opłaty drogowe, wstępy, wycieczka statkiem i fish picnic.

Zarezerwuj wycieczkę