CHORWACKI RAJ - MAKARSKA RIWIERA

Mostar – Dubrovnik – Fish Picnic – Jeziora Plitvickie

O kraju:

Chorwacja to błękit i szmaragd Adriatyku, zieleń cyprysów, ponad tysiąc wysp i raf, zabytki kultury i sztuki, urokliwe nadmorskie miasteczka, specjalności bałkańskiej kuchni oraz znakomite trunki. Wybrzeże Chorwacji posiada wiele urzekających miejsc, których nie sposób zwiedzić przy okazji jednej wizyty. Nadmorskie miasta to przede wszystkim najbardziej nasłonecznione miejsca w całej Europie. Gwarancja słońca jest jednym z powodów, dla których Chorwacja staje się najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem. Magnetyzm miejsc ukryty w wąskich uliczkach, kolorowych targach ze świeżymi owocami i rozbrzmiewającej z urokliwych kawiarenek śródziemnomorskiej muzyki, ujmuje już od pierwszego zetknięcia.

Dubrovnik – to chyba najbardziej znane miasto Chorwacji. Urzeka wspaniałą architekturą, wyjątkową atmosferą i malowniczością miejsc. Nazywane jest „Perłą Adriatyku”, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Program wycieczki:

Przejazdu przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji.

Zakwaterowanie na Riwierze Makarskiej

Czas wolny, plażowanie

MOSTAR – śladami tureckiej przeszłości Bałkanów.

Fish Picnic – całodzienna wycieczka statkiem na wyspę HVAR / BRAČ z poczęstunkiem.

DUBROVNIK – Stare Miasto, klasztor franciszkanów, fontanna Onofrio, Muzeum Apteki.

JEZIORA PLITWICKIE – to najstarszy park narodowy w Chorwacji, założony w 1949 roku. Na jego terenie znajduje się 16 jezior krasowych i ponad 90 wodospadów, wśród nich największy wodospad Chorwacji – Veliki Slap.

UWAGA!!!

Realizacja programu dodatkowo płatna.

Termin:

do uzgodnienia

Cena obejmuje: przejazd autokarem z klimatyzacją, WC, barkiem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, opiekę pilota, 6 noclegów na Rivierze Makarskiej, 6 śniadań, 6 obiadokolacji.

Zarezerwuj wycieczkę