Drezno – Pillnitz

O miejscowości:

Drezno zwane „miastem baroku” lub „Florencją Północy”. Miasto we wschodnich Niemczech na Pogórzu Zachodniosudeckim, położone nad Łabą, stolica kraju związkowego Saksonia. O tym, jak atrakcyjne turystycznie jest Drezno, mówią same liczby. Według zebranych statystyk rocznie odwiedza je prawie 10 milionów turystów. Od wieków Drezno było uznawane za atrakcyjny cel wakacyjnych wypraw i stolicę kultury. Teraz również może się poszczycić takim wizerunkiem. To urocze miasto nad Łabą działa na wszystkich którzy je odwiedzą…

W programie:

6:00     zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze.
Przyjazd do Drezna i zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto – Zespół Pałacowy Zwinger uważany za arcydzieło budownictwa, a w nim  Galeria  Starych Mistrzów z Madonną Sykstyńską, Opera Drezdeńska, Katedra, Tarasy Brühla, Pomnik Złotego Jeźdźca.

Przerwa na posiłek we własnym zakresie – 1 h.

Przejazd do Pillnitz – obecnie jedna z dzielnic niemieckiego Drezna, położona we wschodniej części miasta nad Łabą do której  można dostać się statkiem rzecznym komunikacji miejskiej i Drezdeńskiej Białej Floty, pieszo bądź rowerem po nadrzecznym bulwarze. Atrakcją turystyczną Pillnitz jest pałac w stylu japońskim. Posiadłość otrzymała w darze hrabina Cosel, jedna z wielu kobiet Augusta Mocnego. Obecnie w parku znajduje się między innymi oranżeria oraz kilkusetletnie drzewo kameliowe. Jest tu także wiele cennych roślin. W obiektach pałacowych urządzono obecnie muzea.

Powrót do Zielonej Góry ok. 22:00

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 15 €/os.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 120 zł

: 110 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish