Zamek Książ

XXXI Festiwal kwiatów i sztuki

O miejscowości:

Książ światową sławę zawdzięcza poszukiwaniom słynnego złotego pociągu i innym zagadkom II wojny światowej. Jednak Wałbrzych nie potrzebuje sensacyjnej otoczki, by uchodzić za jedno z najciekawszych, a dzięki położeniu, i najpiękniejszych miast w Polsce. 

Fantastycznie rozrzucony na zboczach i w dolinach Gór Wałbrzyskich liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Popularność zawdzięcza obfitości wspaniałych zabytków, w tym obiektów klasy światowej, do których zalicza się Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce i Starą Kopalnię, wybitne dzieło kultury technicznej.

W programie:

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! Festiwal Kwiatów to najbardziej kwieciste i bogate w atrakcje wydarzenie. W tym roku zamieni się w scenerię inspirowaną filmowym światem roślin m.in. Księgą dżungli, bajeczną Alicją w Krainie Czarów czy Pod słońcem Toskanii. W salach barokowych nie zabraknie motywów pełnych przepychu i arystokratycznych nut, zwłaszcza że tegorocznym kwiatem festiwalowym została róża. Przygotujcie się na prawdziwe święto wiosny, którą przywitamy poprzez finezyjne kompozycje, girlandy kwiatów, filmowe inspiracje, żywe kolory i pełen atrakcji program.

 

5:30 Zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa w Zielonej Górze.

Przyjazd do Zamku Książ – indywidualne zwiedzanie.

Festiwal Kwiatów i Sztuki, którego teren będzie obejmować Zamek Książ, Przedzamcze i tarasy. Na terenie znajdują się również liczne stragany, stoiska handlowe oraz punkty gastronomiczne. Istnieje możliwość zakupu wielu gatunków roślin.

Czas wolny na zakup pamiątek i różnego rodzaju rękodzieł.

OPCJA: Zwiedzanie z przewodnikiem tunelu z okresu II Wojny Światowej – wykutego na głębokość 15m pod zamkiem. (płatne dodatkowo 15zł/osoba)

OPCJA: W miarę możliwości czasowych: Kościół Pokoju w Świdnicy – największy drewniany kościół w Europie! Obiekt od 2001 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kościół Pokoju w Świdnicy to ewangelicko – augsburski kościół Św. Trójcy – najcenniejszy zabytek sakralnej sztuki protestanckiej Śląska. (płatne dodatkowo 10zł/osoba – bilet grupowy)

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 35zł/os – osoby dorosłe, 30zł/os – emeryci i renciści, dzieci, młodzież ucząca się, studenci do 26 lat.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 130 zł

: 120 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna.

Zarezerwuj wycieczkę