Kleinewelka

Park Dinozaurów i Park Rozrywki

O okolicy:

Wspaniała rekreacyjna wycieczka do miejsca, w którym czas płynie wolniej… Szprewald zwany też Niemiecką Wenecją cieszy się uznaniem UNESCO jako rezerwat biosfery. Malownicze krajobrazy, niezliczone rzeki i kanały przepływające przez lasy i łąki oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią ten region jednym z najpiękniejszych krajobrazów środkowej Europy.

W programie:

Program:

7:30     Zbiórka, odjazd.

10:30   Przyjazd do Budziszyna.

IRRGARTEN – największy w Niemczech labirynt ogrodowy. Zajmuje on 2600 m², a do celu prowadzi ponad 30 000 ścieżek. Każdy z uczestników otrzymuje na wejściu bilet wstępu, który należy wypełnić jeśli chce się wziąć udział w zabawie. W Labiryncie czeka na nas „Labirynt Zagadek”, w którym zadawane są pytania dotyczące bajek – również w języku polskim. Odpowiedzi spisuje się na wspomnianym bilecie wstępu, pierwsze litery mają utworzyć hasło. Prawidłowo wypełnione karty zdajemy przy wyjściu, a posiadacze biletów biorą udział w losowaniu nagród. Ponadto u celu znajdują się 2 zjeżdżalnie: jedna do zabawy, druga zaś prowadzi do wyjścia.

SAURIERPARK – Saksoński park rozrywki, To przygoda z ponad 200 eksponatami prehistorycznych olbrzymów – o wysokości nawet do 30 m, które ryczą i sprawiają, że ziemia się trzęsie. Odwiedzający park dinozaurów mogą odbyć tutaj podróż w czasie i dowiedzieć się, jak kiedyś żyły te zwierzęta, jak się rozmnażały, wychowywały potomstwo czy jak polowały drapieżne gatunki. W „lianowej dżungli” atrakcyjne stacje przygód zapraszają do wspinaczki i zjeżdżania (huśtawki, zjeżdżalnie, park linowy, kołowrotki, ścianki wspinaczkowe). A komu nie wystarczy oglądanie i dotykanie gigantycznych eksponatów – może wcielić się w rolę archeologa w „obozie badaczy”.

SAURIERGARTEN – ogród dinozaurów,  prehistoryczne centrum pokazowo-edukacyjne. Około 30 dinozaurów dzieli tutaj przestrzeń z kilkoma grupami prymitywnego człowieka.

W czasie wycieczki przewidziany czas wolny na posiłek we własnym zakresie.

Wyjazd.

17:00-18:00    Powrót.

 

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin: do ustalenia

Cena: od 130 zł

Cena obejmuje: transport autokarem, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota-przewodnika, bilet wstępu do Parku Dinozaurów, Ogrodu Dinozaurów oraz do Labiryntu.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish