Kraków

Wawel - Kopiec Kościuszki - Klasztor Ojców Kamedułów- Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

O miejscowości:

Kraków to miasto o tysiącletniej historii, dawna siedziba królów polskich i stolica kraju, a dzisiaj jedna z ważniejszych europejskich metropolii. Krakowskie Stare Miasto jest wyjątkową skarbnicą dzieł sztuki, pamiątek historycznych i zabytków, które reprezentują niemal wszystkie style architektoniczne – od średniowiecza po czasy współczesne.

W programie:

DZIEŃ 1:

07.00  zbiórka, odjazd. W czasie drogi krótkie postoje.

Kopiec Kościuszki –  jeden z pięciu kopców krakowskich, poświęcony Tadeuszowi Kościuszce. To stąd rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram Krakowa, z widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Krakowa. Obiadokolacja. Czas wolny.

DZIEŃ 2:

Śniadanie.

Zwiedzanie Krakowa: Wawel, Smok Wawelski, Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Collegium Maius, Stary Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Dzielnica Żydowska – Krakowski Kazimierz. Czas wolny na krakowskim Kazimierzu ok. 1,5h.

Obiadokolacja.

 

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Klasztor Ojców Kamedułów– klasztor, którego jedną z zasad jest wyłączność mężczyzn do wstępu za bramy obiektu.  W ciągu roku jest tylko 12 dni, w których kobiety mogą wkroczyć na teren zespołu klasztornego.

Tyniec- Opactwo Benedyktynów– najstarszy istniejący klasztor w Polsce, założony 1000 lat temu. Zwiedzanie wnętrz z przewodnikiem.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 50zł/os. : wstęp na Wawel, Opactwo w Tyńcu, opłaty parkingowe, opłaty autostradowe,  usługi przewodników miejscowych.

Termin: do ustalenia

Cena: 599 zł

Cena obejmuje: transport autokarem, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie, opieka pilota.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish