Kraków

Wieliczka - Tężnia Solankowa - Ojców - Pieskowa Skała - Boroniówka

O miejscowości:

Kraków to miasto o tysiącletniej historii, dawna siedziba królów polskich i stolica kraju, a dzisiaj jedna z ważniejszych europejskich metropolii. Krakowskie Stare Miasto jest wyjątkową skarbnicą dzieł sztuki, pamiątek historycznych i zabytków, które reprezentują niemal wszystkie style architektoniczne – od średniowiecza po czasy współczesne.

W programie:

Dzień 1

6:00 Zbiórka na parkingu przy CRS, ul. Sulechowska w Zielonej Górze.

Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Katedra na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Collegium Maius, Sukiennice, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan. Czas wolny.

Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie.

Zwiedzanie Krakowa- Dzielnica Żydowska Kazimierz, wizyta w synagodze,   czas wolny na spacer i posiłek we własnym zakresie. Przejazd do Wieliczki- zwiedzanie Kopalni Soli.

 

Dzień 3

8:00 Śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd do Ojcowa. Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego:  Zamek w Pieskowej Skale, Maczuga Herkulesa, BORONIÓWKA- stara osada młynarska historią sięgająca XV wieku.

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

UWAGA !!!

Realizacja programu płatna dodatkowo: 150 zł (przewodnik w Krakowie, Wawel z Katedrą, Zamek w Pieskowej Skale- dziedziniec, Boroniówka, Wieliczka+ Tężnia Solankowa).

Termin: 30.09-02.10.2022

Cena: 730 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie Signal Iduna, 2 noclegi, 2 x  śniadanie, 2 x obiadokolacja, opłaty drogowe i parkingi.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish