KRASIEJÓW

Park Nauki i Rozrywki

Niedaleko Opola znajduje się największy w Polsce park dinozaurów. Na dzieci czekają różne atrakcje, m.in. Multimedialny Tunel Czasu, pawilon paleontologiczny, prehistoryczne oceanarium i park rozrywki.

W programie:

Tunel Czasu – na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udajemy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenosimy w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznacie kolejne etapy kształtowania się Ziemi.

Ścieżka Dydaktyczna – wzdłuż której rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni Jura Park Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.

Prehistoryczne Oceanarium – to miejsce, które zachwyca. Sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których staniesz „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogłeś je  znaleźć jedynie w książkach.

Pawilon Paleontologiczny – zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.

Czas wolny na Placu Zabaw i w Parku Rozrywki w którym znajdują się m.in.: karuzele, basen z kulkami, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, automaty  do gier, symulatory, euro-bungy.

 

WARSZTATY – do wyboru:

1. Warsztaty paleontologiczne: polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura oraz poznawaniu tajników pracy paleontologa.

2. Warsztaty plastyczno-paleontologiczne: malowanie figurek dinozaurów i amonitów ubarwione zostaje informacjami o życiu tych wymarłych grup zwierząt.

3. Płukanie złota: praktyczny kurs wypłukiwania cennego kruszcu połączony z prelekcją na temat historii tego typu działalności w Polsce i na świecie.

Warsztaty kończą się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i certyfikatów. Dzieci zabierają wykonane przez siebie prace do domu.

 

Posiłek we własnym zakresie (Istnieje możliwość zamówienia posiłku w restauracji).

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin: 

do ustalenia

Cena: od 125 zł

Przy zamówieniach wyjazdów grupowych cena wyliczana jest indywidualnie. Prosimy o kontakt.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish