Tajemnice II Wojny

Zamek Książ – Sztolnie w Walimiu

O miejscowości:

Książ światową sławę zawdzięcza poszukiwaniom słynnego złotego pociągu i innym zagadkom II wojny światowej. Jednak Wałbrzych nie potrzebuje sensacyjnej otoczki, by uchodzić za jedno z najciekawszych, a dzięki położeniu, i najpiękniejszych miast w Polsce. 

Fantastycznie rozrzucony na zboczach i w dolinach Gór Wałbrzyskich liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Popularność zawdzięcza obfitości wspaniałych zabytków, w tym obiektów klasy światowej, do których zalicza się Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce i Starą Kopalnię, wybitne dzieło kultury technicznej.

W programie:

6:00 – zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa, Zielona Góra. Odjazd.

 

Przyjazd do Wałbrzycha.
Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książ. Przejście trasą „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ”, które trwa 70 minut. Jest to trasa turystyczna podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier, Salon Barokowy, „Skałka Szczęścia”, następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Turyści udają się na tarasy i z ich poziomu wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15m pod zamkiem. Dla turystów udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5m oraz wysokości 2,5m kończącego się niedokończoną klatką schodową.

 

Przejazd do Walimia.

SZTOLNIE W WALIMIU- zwiedzanie Kompleksu „Riese”, czyli Olbrzym. Podziemne korytarze i hale fabryczne wybudowane podczas II wojny światowej przez Niemców. Wg niektórych badaczy miejsce, gdzie może być ukryty słynny „Złoty Pociąg”- skład wagonów wiozących złoto banku Rzeszy, który zimą 1945 roku wyjechał z oblężonego Wrocławia i tajemniczo „rozpłynął” się w powietrzu.

 

Przyjazd do Zielonej Góry późnych godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 60 zł/os.

Termin: 01.05.2019

Cena podstawowa: 130 zł

: 120 zł

Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę