Zamek Książ

XXXII Festiwal kwiatów i sztuki

O miejscowości:

Książ światową sławę zawdzięcza poszukiwaniom słynnego złotego pociągu i innym zagadkom II wojny światowej. Jednak Wałbrzych nie potrzebuje sensacyjnej otoczki, by uchodzić za jedno z najciekawszych, a dzięki położeniu, i najpiękniejszych miast w Polsce. Fantastycznie rozrzucony na zboczach i w dolinach Gór Wałbrzyskich liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Popularność zawdzięcza obfitości wspaniałych zabytków, w tym obiektów klasy światowej, do których zalicza się Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce i Starą Kopalnię, wybitne dzieło kultury technicznej.

 

Skalne Miasto – to kilometry skalnych labiryntów, wąwozów, wodospadów oraz jezior ukrytych wśród skał. Proponujemy spacer między urokliwymi piaskowcowymi formami skalnymi (Fotel Karkonosza, Fotel Babci, Głowa Cukru, Organy i Chełm), podejście do Małego  i Wielkiego Wodospadu. Wędrówkę zakończymy rejsem łodzią, z której zobaczymy: Wodnika Szuwarka, Topielca, Słonia i kilka innych atrakcji, które można zobaczyć używając wyobraźni.

W programie:

Program:

6:00 – zbiórka na parkingu przy Palmiarni, ul. Piaskowa, Zielona Góra. Odjazd.

Zwiedzanie Skalnego Miasta

Przejazd do Wałbrzycha.

Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książ. Przejście trasą „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ”, które trwa 90 minut. 

W trakcie wycieczki przewidziany czas wolny – ok. 1h.

Przyjazd do Zielonej Góry późnych godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie

UWAGA !!!

Realizacja programu płatna dodatkowo (nie podlega zwrotowi ani rozliczeniu): 70zł dorośli, 65zł emeryci, 55zł dzieci.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 130 zł

: 120 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota – przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish