LICHEŃ

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

O wycieczce:

Sanktuarium Maryjne w Licheniu to miejsce spotkania z Chrystusem i Jego Matką, miejsce odrodzenia duchowego, ale również odpoczynku fizycznego, emocjonalnego, w samotności czy w gronie rodziny, przyjaciół. Miejsce, gdzie Bóg przemawia w czasie liturgii, rekolekcji, a także poprzez piękno przyrody, przez osoby gotowe pomagać, gdy przeżywamy życiowe trudności. Miejsce spotkania z kulturą i historią. To obszar o powierzchni prawie stu hektarów.

W programie:

Zbiórka w Zielonej Górze, odjazd.

Przyjazd do Lichenia i zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Przejście Lasem Grąblińskim – miejsce objawień oraz szklakiem Drogi Krzyżowej, ważniejsze pomniki. Zwiedzanie starej części Sanktuarium oraz bazyliki.

 

Czas wolny na zakupy i posiłek we własnym zakresie – 2 h.

 

Możliwość wjazdu na punkt widokowy. Wieża ma 141,5 m wysokości. Na szczycie wieży znajdują się dwa zamknięte, wentylowane tarasy widokowe. Pierwszy na wysokości 98 m – czyli 27 piętrze, drugi zaś na wysokości 114 m – czyli 31 piętrze. Można się tam dostać windą – wjazd trwa około 40 sekund, lub wejść schodami – stopni jest 762. Ofiara: 5 zł wjazd windą, 2 zł wejście schodami.

 

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

Terminy:

do ustalenia

Cena: od 110 zł

Cena obejmuje:
transport autokarem, parking, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota, przewodnika w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Zarezerwuj wycieczkę