ŁÓDŹ

Miasto Kultury

W mieście:

Łódź – miasto kontrastów, które intryguje niemal na każdym kroku. Olśniewa przepychem fabrykanckich pałaców i zadziwia artystycznymi instalacjami.

Dziś jest miastem kreatywnym, miastem festiwali, miastem odkrywanym zupełnie na nowo. Leży w samym sercu Polski, na skrzyżowaniu głównych autostrad – można by rzec, że wszystkie polskie drogi prowadzą do… Łodzi.

W programie:

06:00 – Zbiórka i odjazd. Po drodze przewidziane postoje.

 

Ulica Piotrkowska – jedną z najbardziej znanych ulic w kraju, najdłuższym polskim deptakiem. „Pietryna” słynie z pięknych kamienic oraz pałaców, zielonych parków oraz rzeźb sławnych postaci. Znajduje się tutaj również mnóstwo sklepów, restauracji i kawiarni, ogródków piwnych oraz klubów muzycznych.

Podczas wycieczki będziemy mogli zobaczyć Aleję Sław pas jezdni ułożony z blisko 17 tysięcy kostek brukowych z żeliwną płytką z imionami i nazwiskami fundatorów, Pomnik i Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kamienica Edwarda Lungena, Kamienica Juliusza Szulca, Pałac Floriana Jarischa, Pałac Juliusza Kindermanna, Pałac Ewalda Kerna rzeźby i kamienice zlokalizowane na deptaku lub w pobliżu.

Muralezewnętrzną galerię miejską. To nie tylko graffiti, ale również rozmaite instalacje na ścianach budynków – z prętów, części samochodowych, fragmentów luster a nawet mchu, a także Minizdrój na alei Leona Schilera, Dawny Dom Handlowy Emila Schmechela, Parklet Andrzeja Struga, Pasaż im. Artura Rubinsteina, Dużą Fontannę oraz Miejską Galerię Sztuki.

Czas wolny na posiłek we własnym zakresie oraz zakup pamiątek.

Przejazd do Litzmannstadt Ghettojedno z największych gett w Europie, które od początku istnienia stanowiło obóz niewolniczej pracy. Produkowano tu m.in. odzież i buty dla armii Rzeszy. Siła robocza była potrzebna, dlatego też getto było jednym z najdłużej funkcjonujących. Jego likwidacja została przeprowadzona latem 1944 r.

Przejazd do Manufakturyatrakcja turystyczna dla przyjezdnych, miejsce spotkań dla łodzian, raj dla smakoszy i wielbicieli znanych marek – tętniąca życiem i dobrą energią. Jej punktem centralnym jest ponad trzyhektarowy Rynek Włókniarek Łódzkich, pełniący funkcję przyjaznej przestrzeni publicznej. To tu najdłuższa w Europie fontanna rozświetla mrok kolorami i otula swoim szumem znakomicie zaprojektowane miejsca odpoczynku.

 

Muzeum kinematografii.

 

Czas wolny.

 

Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 10 zł/os.

Termin: 06.07.2019

Cena podstawowa: 150 zł

: 130 zł

Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę