Nostalgiczny Lwów

O miejscowości:

Lwów, to nie tylko dawno miniona Polska i jedno z głównych, a moim zdaniem najpiękniejsze miasto dawnej Galicji. Obecnie to prężny i nowoczesny ośrodek, zmieniający się na lepsze z roku na rok, latem żyjące całą dobę – także dzięki turystom. Lwów to niezliczone zabytki i miasto, które ma po prostu charakterystyczną atmosferę. Nie da się go łatwo i dobrze opisać, ale na pewno szybko można poczuć, jeśli już tu przyjedziemy, bo w ten klimat się wsiąka. Celebrując powoli kolejne kawy, czekolady, zwiedzając atrakcje, siedząc w parkach lub po prostu włócząc się bez sprecyzowanego celu. Zresztą jeśli lubimy nostalgiczne wycieczki, to zdecydowanie będzie to miejsce dla nas, bo odkrywanie niknących już śladów polskiego Lwowa, może być fascynujące. Tym bardziej, że możemy się na nie natknąć w najmniej spodziewanych momentach.

W programie:

Dzień 1

22:00 Zbiórka. Odjazd. W czasie podróży przewidziane postoje.

 

Dzień 2

Przyjazd do Lwowa w godzinach przedpołudniowych.

Czas wolny na zakupy w markecie Arsen.

Zwiedzanie miasta z wykwalifikowanym przewodnikiem: spacer po Starym Mieście: Opera Lwowska, Wały Hetmańskie, pomnik Adama Mickiewicza, hotel George, Rynek, Ratusz, Katedra Ormiańska, Kościół Dominikanów, Katedra Łacińska.

Obiadokolacja.

Nocleg.

 

Dzień 3

           Śniadanie.

Zwiedzanie z wykwalifikowanym przewodnikiem: Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich.

Powrót do centrum miasta, dawna ulica Akademicka- Kawiarnia Szkocka- słynne miejsce spotkań lwowskich matematyków.

Przerwa na posiłek (we własnym zakresie) w samoobsługowej jadłodajni „Pyzata Chata” – kuchnia ukraińska.

Czas wolny w okolicach rynku – zakupy na „Pchlim targu”, spacer szlakiem najpopularniejszych lokali gastronomicznych Lwowa (dla chętnych): U Baczewskich, Pod Białym Lwem, Atlas, Kopalnia Kawy, Teatr Piwa Prawda.

Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4

8:00  Śniadanie. Wykwaterowanie. Odjazd.

Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

REALIZACJA PROGRAMU- obowiązkowo płatna w autokarze u pilota – 100zł/os. : wstępy do obiektów oraz opłata za miejscowych przewodników, opłaty parkingowe za autokar, opłata drogowa za autokar w Ukrainie.

  1. Obowiązkowe paszporty.
  2. Czas przejazdu z Zielonej Góry do Lwowa to około 13 godzin (780km)
  3. Informacje ze strony https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=u&v=pl&k=wpokazuje 100% płynność przejazdu przez granicę.
  4. Granice przekroczymy w miejscowości w zależności od natężenia ruchu ( Medyka, Krakowiec lub Krościenko).
  5. WYJAZD DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH BEZ DODATKOWYCH OPŁAT. Osoby niezaszczepione- wymagany PŁATNY test antygenowy na wjeździe i wyjeździe do i z Ukrainy.

Termin: do ustalenia

Cena: 550 

Cena obejmuje: przejazd autokarem (WC, barek, klimatyzacja), 2 noclegi w pokojach dwuosobowych, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KL 10000Euro i NNW 15000zł Signal Iduna.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish