PRAGA

oczami Davida Cernego, Franza Kafki i Wojaka Szwejka

O miejscowości:

Praga (Praha) – „miasto o stu wieżach”, „perła w cesarskiej koronie Habsburgów”, od wielu wieków, zachwyca każdego dnia zarówno przybyszów, jak i mieszkańców. Milan Kundera uznał ją za najpiękniejsze miasto na Ziemi, a Johann Goethe – za „najcudowniejszy klejnot w kamiennej koronie świata”. Przyjeżdżając do stolicy Czech łatwo zrozumieć, dlaczego rzuciła urok na ekscentrycznego cesarza Rudolfa II, na pisarzy i na specjalistów z UNESCO, którzy wpisali ją na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego.

W bohaterach wyjazdu:

David Cerny – jego kontrowersyjne, a momentami prowokujące prace znajdują się w najdziwniejszych miejscach czeskiej Pragi. Niemal wszystkie prace artysty są świetnym komentarzem do współczesnych wydarzeń. On sam nieustannie przesuwa granice i tworzy dzieła, które w wielu krajach uznano by za zbyt prowokujące, a czasem nawet obraźliwe. To co dla Polaków staje się skandalem i obrazoburstwem, dla Czechów jest neutralne, nie wzbudza większych emocji, leży w ich sposobie manifestowania uczuć wobec rzeczywistości, pokazuje ich specyficzne poczucie humoru.

 

Franz Kafka – jeden z najbardziej znanych pisarzy światowych pochodzenia żydowskiego. Urodził się, mieszkał i tworzył w Pradze. Podczas wycieczki poznamy trasy jego spacerów, zobaczymy opisane przez niego budynki i odwiedzimy poświęcone mu muzeum.

W programie:

06:00               Zbiórka. Odjazd.

Po drodze przewidziane postoje.

11:30               Przyjazd do Pragi.

Złota Uliczka, Bazylika Św. Jerzego, Ogrody Wallensteina i Siedziba Senatu, Muzeum Franza Kafki, „Sikając na Czechy” – rzeźba Davida Cernego, Plac Wacława: „Pasaż Lucerny”, „Król Wacław na Koniu”  – rzeźby Davida Cernego, „Wisielec”, Dzielnica Żydowska – Pomnik Kafki, Pasaż Handlowy Quadrio – pomnik Kafki dzieła Davida Cernego. Przerwa na posiłek we własnym zakresie.

Powrót do Zielonej Góry przed północą.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 300 Kc/os.

Termin: 27.04.2019

Cena podstawowa: 130 zł

: 120 zł

Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę