Z wizytą u Hrabiny Cosel

Saska Szwajcaria – Bastei – Zamek Stolpen - Drezno

O losach hrabiny Cosel i jej zamku:

Zamek Stolpen – położony pomiędzy Czesko-Saksońską Szwajcarią, a miastem kultury Dreznem wznosi się majestatycznie widoczny już z daleka średniowieczny zamek. Obiekt wraz z uznanym za pomnik przyrody »stolpeńskim bazaltem« tworzą nierozerwalną całość. Historia zamku nierozerwalnie związana jest również z tragicznym losem hrabiny Cosel. Ta nasławniejsza faworyta polskiego króla i saksońskiego elektora Augusta Mocnego spędziła uwięziona na zamku Stolpen 49 lat swego życia.

W programie:

W programie:

06.00   Zbiórka w Zielonej Górze, parking przy Palmiarni ul. Piaskowa, odjazd.

Ok. 9.00  Bastei- przyjazd na parking przy hotelu Berghotel Bastei- krótki spacer w kierunku 80 metrowego, zbudowanego z piaskowca Mostu Bastei- to esencja wrażeń niemieckiej strony Szwajcarii Saksońskiej. Krótka przerwa na sesję zdjęciową z punktu widokowego na dolinę Łaby i piękne, piaskowe ostańce skalne. Ok. 10.30 odjazd.

11.00 Zamek Stolpen:  Miejsce to nierozerwalnie związane jest z tragicznym losem hrabiny Cosel – najsłynniejszej metresy saksońskiego elektora Augusta Mocnego. Hrabina spędziła jako więzień na zamku Stolpen 49 lat. Tutaj też została pochowana.

13.00 Drezno:  Stolica Saksonii, siedziba Augusta Mocnego, Tarasy Bruhla, słynny Zwinger i Galeria Starych Mistrzów, Opera ( z zewnątrz), Katedra.

Czas wolny na posiłek lub kawę we własnym zakresie.

Ok. 17.00 Wyjazd z Drezna.

Powrót około 20.00

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: opłata za wstępy i parkingi dla autokaru: Stolpen, Zwinger: 20 euro/os.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 130 

: 120 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna 10 000 €, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish