Świętokrzyskie Perły i Lubelskie Smaki, czyli góry od dołu, kościoły z zewnątrz a knajpy od wewnątrz - śladami Polskich Królów i Pisarzy

Oblęgorek-Chęciny- Jaskinia Raj-Sandomierz-Kazimierz Dolny-Zamość-Lublin– Porcelana w Ćmielowie-Krzyżtopór-Opatów

O miejscowości:

Książ światową sławę zawdzięcza poszukiwaniom słynnego złotego pociągu i innym zagadkom II wojny światowej. Jednak Wałbrzych nie potrzebuje sensacyjnej otoczki, by uchodzić za jedno z najciekawszych, a dzięki położeniu, i najpiękniejszych miast w Polsce. 

Fantastycznie rozrzucony na zboczach i w dolinach Gór Wałbrzyskich liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Popularność zawdzięcza obfitości wspaniałych zabytków, w tym obiektów klasy światowej, do których zalicza się Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce i Starą Kopalnię, wybitne dzieło kultury technicznej.

W programie:

Dzień 1

6:00     Zbiórka, odjazd, przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza. Chęciny- zamek z okresu panowania króla Łokietka i Kazimierza Wlk. ( podziwiamy panoramę z Zamkiem na wzgórzu, nie zwiedzamy wnętrz). Dalej- Jaskinia Rajwapienna jaskinia z okresu trzeciorzędu. Przejazd do Ośrodka Jodełka w Św. Katarzynie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2

08.00. Śniadanie. Sandomierz: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta Śladami Ojca Mateusza. Przejazd do Uściąża k. Kazimierza Dolnego, zakwaterowanie w Ośrodku Villa Prezydent. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie.

KAZIMIERZ DOLNY „spacerkiem i niespiesznie” – Góra Trzech Krzyży, Rynek, Kościół farny z najstarszymi organami w Polsce (1620rok), przerwa na obiad we własnym zakresie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie

ZAMOŚĆ- Padwa Północy, jest jednym z najpiękniejszych miast Polski dzięki unikalnemu, zabytkowemu Staremu Miastu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy założenie miasta- twierdzy, warowni słynnego hetmana Zamoyskiego, poznamy legendę pochodzenia słów: „szwedzki stół”, a także zobaczymy dom, w którym urodził się i mieszkał słynny polski poeta i bard Marek Grechuta.

LUBLIN – nazywany stolicą wschodniej Polski jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły. Zwiedzanie: Starówka, Zamek, Kaplica Trójcy Św. Bazylika Archikatedralna.

Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie. Wycieczka: fabryka porcelany w Ćmielowie, Zamek Krzysztopór, OpatówKolegiata, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie, wyjazd z hotelu, PUŁAWY- Pałac Czartoryskich , obiekt zwiedzamy z zewnątrz, spacerujemy z przewodnikiem po ogromnym parku w stylu angielskim, gdzie zobaczymy Domek Gotycki i Świątynię Sybilli, słuchając anegdot z życia księżny Czartoryskiej . Powrót w godz. wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 250 zł (wstępy do obiektów, przewodnictwo, opłaty parkingowe)

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 899 

Cena obejmuje: transport, 5x nocleg, 5x śniadanie, 5x obiadokolacja, opieka pilota, ubezpieczenie.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish