RODZINNE WŁOCHY – BORMIO

wczasy narciarskie

Program wycieczki:

1 dzień 02.07.2022 sobota: wyjazd z Gościkowa  o godz. 05:00. Przejazd przez Niemcy, Austrię do Włoch. Przyjazd do miejscowości Tarvisio, zakwaterowanie  w hotelu, obiadokolacja  i nocleg.

2 dzień 03.07.2022 niedziela: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd  do  Pizy. zwiedzanie miasta- Katedra, Krzywa Wieża / obiekt wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO /, Plac Katedralny. Czas wolny na wypicie espresso oraz sesje zdjęciowe.Następnie przejazd do Montecatini Terme – ulubionego kurortu cesarza Franciszka Józefa. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po kurorcie z ciekawą secesyjną uzdrowiskową architekturą. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 04.07.2022 poniedziałek: po śniadaniu wyjazd do portu La Spezia, rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Liguryjskim wzdłuż Cinque Terre. Po zakończeniu rejsu przejazd do Forte dei Marmii, które jest najbardziej modnym i popularnym kurortem w całej Toskanii, miejscem chętnie odwiedzanym przez włoskich i europejskich ludzi sztuki i biznesu. Spacer nadmorską plażą, czas na wypicie kawy lub czegoś zimnego. Powrót do Montecatini-Terme. Wjazd kolejką / funicolare / do Montecatini Alto skąd rozciąga się przepiękny widok na Montecatini – Terme i okolice. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień 05.07.2022 wtorek: śniadanie, wyjazd na  zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy Toskanii – Florencji, kolebki humanizmu i renesansu, miasta Medyceuszy, Dantego, Michała Anioła i Leonardo da Vinci (wzgórze widokowe Michała Anioła, kościół Santa Croce z grobowcami wielu znanych Włochów, katedra Santa Maria del Fiore, baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, Palazzo Vecchio – siedziba rodu Medyceuszy, Galeria Uffizi, Most Złotników). Czas wolny, po czym przejazd do Fiesole, miasteczka zamieszkiwanego niegdyś przez tajemniczych Etrusków (katedra, teren wykopalisk, gdzie zachował się rzymski teatr i mała etruska świątynia). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień 06.07.2022 środa: śniadanie.  Wyjazd do Sieny – zwiedzanie miasta z przewodnikiem:  jednego z najbardziej oryginalnych miast włoskich, położonego na trzech wzgórzach, pełnego stromych uliczek i urokliwych placów, symbolu Toskanii. Najbogatszego w XIII w. miasta świata, gdzie pośród gotyckich zabytków odbywa się ‘palio’ – najsłynniejszy wyścig konny (plac Campo, na którym 2 razy w roku ścigają się jeźdźcy na koniach, wspaniała katedra, kościół św. Dominika). Czas wolny w centrum miasta, następnie przejazd do Montepulciano – miasteczka położonego na szczycie wulkanicznej góry, znanego z produkcji najlepszych włoskich win i będącego miejscem kręcenia słynnego filmu „Saga – Zmierzch”. Przejazd do urokliwej miejscowości Gimignano – której historyczne centrum zostało w 1990 roku wpisane na Listę ŚWIATOWEGO Dziedzictwa UNESCO. Spacer po historycznym centrum miasteczka, czas na sesję zdjęciową. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień 07.07.2022 czwartek: śniadanie wykwaterowanie z hotelu.  Przejazd do Lukki – miasta Pucciniego, o układzie ulic i placów zachowanym z czasów Cesarstwa Rzymskiego, z licznymi zabytkami romańskimi (plac Napoleona z pałacem książęcym, katedra, kościół św. Michała, dom Pucciniego, plac Amfiteatralny). Przejazd malowniczą trasą przez Borgo a Mozzano z legendarnym Diabelskim Mostem do Grotta del Vento. Zwiedzanie magicznego podziemnego świata ze stalagmitami, stalaktytami, strumieniami i rzekami. Następnie wizyta w średniowiecznym miasteczku Barga, gdzie wąskie uliczki prowadzą do romańskiej katedry, skąd otwiera się wspaniały widok na góry. Przejazd na nocleg tranzytowy do hotelu położonego w okolicach Padwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień 08.07.2022 piątek: śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd  do Gościkowa z regulaminowymi przerwami w podróży. Przyjazd do Gościkowa w  późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki

UWAGA!!!

Dodatkowe opłaty: ok. 70 EURO (bilety wstępów, checkpointy -opłaty za możliwość wjazdu autokarem do miast, bilety na środki komunikacji miejskiej w czasie realizacji programu turystycznego, opłaty klimatyczne w hotelach).

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, impreza zostanie przygotowana i zrealizowana z uwzględnieniem przepisów związanych z zapobieganiem pandemii COVID-19.

 

Rekomendujemy wykupienie przez Uczestników imprezy dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz zabranie ze sobą aktualnych kart EKUZ.

Termin: 02.07. – 08.07.2022

CENA: 2000zł

Cena obejmuje:

  • transport komfortowym autokarem z barkiem, video, wc i klimatyzacją
  • 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
  • 6 śniadań i 6 obiadokolacji
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu Signal Iduna
  • opiekę pilota podczas trwania całej imprezy
  • przewodnika po Florencji
  • opłata TFG oraz TFP / Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy /
  • zestawy TOUR GUIDE / słuchawki /
  • bilety na środki komunikacji publicznej w czasie realizacji programu turystycznego.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish