WARMIA I POWIŚLE

O miejscowości:

Warmia – ta historyczna kraina położona jest w północnej Polsce, w dorzeczu środkowej Łyny i Pasłęki, pomiędzy Mazurami a Pojezierzem Iławskim. Na północy sięga do granicy z Rosją. Warmia słynie z gotyckich zamków krzyżackich, pamiętających czasy sprzed ponad 500 lat. Odległości pomiędzy nimi, wynoszące 20-30 km, ułatwiały załogom zamków kontaktowanie się. Głównym, a zarazem największym miastem tego regionu jest Olsztyn, zwany „perłą Warmii”. To jedno z najstarszych miast założonych przez Krzyżaków a tych terenach.

W programie:

DZIEŃ 1

07.00 – Zbiórka, odjazd. W czasie drogi krótkie postoje.

Przyjazd do Torunia – miasto wyróżnione wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto, Krzywa Wieża, Dom Mikołaja Kopernika.

Zakwaterowanie.

Obiadokolacja.

Międzynarodowy Festiwal Światła „Bella Skyway Festival” – rozproszone w wielu punktach miasta świetliste dzieła sztuki, projekcje, interaktywne prezentacje, dzięki którym swój kształt zmieniają budynki i place, zyskując nowe, nieznane dotąd oblicze.

Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd do Malborka. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego – wpisanego do rejestru zabytków oraz na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Obiadokolacja.

Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie.

Przejazd do Przystani w Elblągu przy ul. Wodnej 1B.
Rejs „Statkiem po trawie” Kanałem Elbląskim z Buczyńca do Pochylni Kąty. (2h).

Powrót autokarem do miejsca zakwaterowania.
Obiadokolacja.

Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie.

Przejazd do Fromborka – miejsca pracy, życia i śmierci największego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Wzgórze Katedralne z przepięknym kompleksem średniowiecznej zabudowy. Gotycka katedra ze wspaniałymi organami zaliczana jest do najwyższej klasy światowych zabytków, dzwonnica zwana Wieżą Radziejowskiego – najwyższa budowla Wzgórza Katedralnego.

Przejazd do Lidzbarku Warmińskiego. Zwiedzanie Zamku Biskupów Warmińskich – należący do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce, od 2018 pomnik historii.

Przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie: Stare Miasto, pomnik Mikołaja Kopernika.

Przerwa na posiłek we własnym zakresie.

Zamek Kapituły Warmińskiej – wybudowany w połowie XIV wieku w stylu gotyckim przez kapitułę warmińską. Pełnił funkcje obronne oraz był siedzibą min. administratora dóbr kapituły. Najsławniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik. Na jednej ze ścian zachowała się po nim oryginalna tablica astronomiczna. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur.

Powrót autokarem do miejsca zakwaterowania.
Obiadokolacja.

Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd do Pelplina. Zwiedzanie Bazyliki Katedralnej – jednego z najpiękniejszych zabytków w Polsce oraz Muzeum Diecezjalnego,  w którym znajduje się słynna Biblia Gutenberga – jedyny egzemplarz w Polsce, dwutomowy, odbity na papierze z oryginalną XV-wieczną oprawą, drukowany tzw. ruchomą czcionką.

Wyjazd, po drodze przewidziane postoje.

Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 200zł/os.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 769 

: 739 

Cena obejmuje: transport autokarem, 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie, przewodnik, opieka pilota.

Zarezerwuj wycieczkę