Śladami Habsburgów

Kutna Hora - Wiedeń

O miejscowości:

Wiedeń jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znaczących miast Europy, jest zarówno stolicą, jak również jednym z dziewięciu landów republiki Austrii. Miasto to liczy około 1,6 miliona mieszkańców i jest podzielone na 23 okręgi. Wiedeń istniał już w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Został utworzony około 50 roku naszej ery jako rzymski obóz wojskowy Vindobona. W tym mieście można poczuć nie tylko europejską atmosferę, lecz również miłą przytulność. W czasie, gdy miasto było rezydencją Habsburgów wybudowano niezliczoną ilość budowli, kościołów i pałaców. W Wiedniu spotyka się najpiękniejsze przykłady architektury barokowej.

W programie:

Dzień 1

05:00   Zbiórka w Zielonej Górze –ul. Piaskowa, Palmiarnia. Odjazd.

KUTNA HORA- Praga w miniaturce, skarbiec i klejnot Republiki Czeskiej, miasto na liście UNESCO, zwiedzamy całe założenie Starego Miasta wraz z Katedrą św. Barbary.

Przyjazd do miejsca zakwaterowania w okolicy Wiednia w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, impreza integracyjna.

Po 2 –daniowej obiadokolacji ( napoje płatne dodatkowo)- sala do tańca, muzyka, dodatkowe danie ciepłe- zupa gulaszowa plus jeden napój- piwo lub wino). Nocleg.

 

Dzień 2

8:00     Śniadanie.

Zwiedzanie Wiednia: Spacer po ogrodach Pałacu Schönbrunn,  przejazd Ringiem, Karlsplatz: Karlskirche, Towarzystwo Muzyczne, Secession, Pawilony Otto Wagnera, zabytki przy Ring-Opera- Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Hundertwasserhaus – Bajkowy Dom, Katedra św. Szczepana, Kohlmarkt, Albertina, Hofburg – pałac cesarski- z zewnątrz. ( opcja- dla chętnych- zwiedzanie wnętrz 15 euro/os.)

19.00   Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3

8:00     Śniadanie. Wykwaterowanie.

9:00     Wyjazd z hotelu.

Przejazd na Wzgórze Kahlenberg – miejsca, z którego bitwą wiedeńską w roku 1683 dowodził król Jan III Sobieski.

Odjazd w kierunku granicy.

13:00   Mikulov- Czechy– przerwa na posiłek w restauracji we własnym zakresie ( ok. 200kc- 30zł).

Ok. 23:00/24.00 Powrót do Zielonej Góry- parking przy Palmiarni.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna ok. 30 euro: pilot, przewodnik miejscowy, opłaty drogowe i parkingowe, dodatkowy posiłek w czasie imprezy integracyjnej i wynajem sali na imprezę integracyjną, zestawy słuchawkowe w Wiedniu drugiego dnia, wstęp do Katedry św. Barbary w Kutnej Horze.

Pałac Hofburg- wstęp dla chętnych+15 euro.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: od. 699 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish