Wrocław - Kolejkowo - Afrykarium

KOLEJKOWO - AFRYKANARIUM

O miejscowości:

Miasto położone jest w trzech mezoregionach (Równina Wrocławska, Pradolina Wrocławska, Równina Oleśnicka) Niziny Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Miasto rozciąga się na długości 26,3 kilometra na linii wschód-zachód oraz 19,4 kilometra na linii północ-południe, a długość granic administracyjnych wynosi 106,7 km.

Miasto leży nad rzeką Odrą i czterema jej dopływami, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzycą, Oławą, Ślęzą i Widawą. Dodatkowo przez teren miasta przepływa rzeka Dobra oraz wiele strug.

W programie:

7:00     Zbiórka na parkingu ul. Przy Gazowni 30 w Zielonej Górze.

Przyjazd do Wrocławia.

Kolejkowo – wspaniały Dolny Śląsk w miniaturze mieszczący się na Dworcu Świebodzkim –  jednym z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. To największa makieta w Polsce przedstawiająca miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Zobaczyć można obiekty z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, Kamienice Wrocławskiego Rynku, Obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce i schronisko Szwajcarka w Sudetach zachodnich.

ZOO – jedno z najstarszych w Polsce i jedno z największych w Europie, w którym żyje 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków podzielonych na różne strefy geograficzne: Australia, Ameryka Południowa, Azja, Europa, Afryka.
Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego i Tanganiki, Głębiny Kanału Mozambickiego – gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne, które można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m.

Na terenie ZOO znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, toalety oraz sklepy z pamiątkami.

OPCJA: Ogród Japoński (płatne dodatkowo: ok. 8 zł/os.)

Hala Stulecia z fontanną multimedialną.

Powrót do Zielonej Góry w godzinach wieczornych.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 65 zł/os.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 105 zł

: 95 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish