WROCŁAW

Śladami komisarza Mocka

O miejscowości:

Miasto położone jest w trzech mezoregionach (Równina Wrocławska, Pradolina Wrocławska, Równina Oleśnicka) Niziny Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Miasto rozciąga się na długości 26,3 kilometra na linii wschód-zachód oraz 19,4 kilometra na linii północ-południe, a długość granic administracyjnych wynosi 106,7 km.

Miasto leży nad rzeką Odrą i czterema jej dopływami, które zasilają ją w granicach miasta: Bystrzycą, Oławą, Ślęzą i Widawą. Dodatkowo przez teren miasta przepływa rzeka Dobra oraz wiele strug.

W programie:

W programie:

8:00     Zbiórka w Zielonej Górze, odjazd.

Przyjazd do Wrocławia.

 

Mapa Wrocławia Eberharda Mocka – radcy kryminalnego wrocławskiej policji – jest wyznaczana przez niezliczone rozrywkowe przybytki: karczmy, restauracje, kawiarnie i domy publiczne… Także przez miejsca, wyjątkowo okrutnych, zbrodni.

Nie spotykamy go spacerującego po Ostrowie Tumskim, raczej zamyśla się nad kuflem spienionego piwa w jednym z szynków nie cieszących się dobrą opinią. I choć przedwojenny Wrocław nie był „miastem występku na miarę Chicago” dostarczał wystarczająco dużo zgryzot. Mock miał kilka sposobów na owe zgryzoty. Wędrówka jego śladami pozwoli odsłonić rąbka tajemnicy tej niecodziennej postaci.

Śladami komisarza Mocka – Prezydium Policji (Podwale 31-33), D.H. „Renoma”, Knajpa Truscha w „Kamienicy Pod Czarnym Kozłem” (ul. Psie Budy–10), Prezydium Policji (Szewska 49), Biblioteka Uniwersytecka na Piasku (ul. św. Jadwigi), „Piwnica Świdnicka” (Rynek Ratusz 1), Dom handlowy braci Baraschów/Feniks (Rynek – 31-32).

Zwiedzanie ZOO, w którym zwierzęta podzielone są na różne strefy geograficzne: Australia, Ameryka Południowa, Azja, Europa, Afryka.

Afrykarium to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

 

Powrót w godzinach wieczornych.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 55 zł/os.

Termin: do ustalenia

Cena podstawowa: 105 zł

: 95 zł

Cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie Signal Iduna, opiekę pilota – przewodnika.

Zarezerwuj wycieczkę