Zamek Książ

Kościół Pokoju w Jaworze

O miejscowości:

Książ to kompleks zamkowy, zlokalizowany na Szlaku Zamków Piastowskich. Trzeci co do wielkości zamek w Polsce, po Zamku w Malborku  i Zamku Królewskim na Wawelu. 

W programie:

Program:

6:00 – zbiórka na parkingu Przy Gazowni w Zielonej Górze.

6:15.Odjazd.

Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, który poprowadzi Was przez barokowe wnętrza : Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier, Salon Barokowy, „Skałka Szczęścia” , przez tarasy zamkowe i ogrody aż do podziemi. Czy odnajdziecie w nich Złoty Pociąg?

Przechodząc przez sale zamkowe : Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem  poznamy historię oraz mieszkańców zamku.  Czas zwiedzania 70-90 min.

Czas wolny  1 godz.

Palmiarnia– jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, wybudowany w latach 1911–1913 z polecenia Henryka XV von Pless . Niedawno odrestaurowana i odświeżona  ponownie zachwyca miłośników przyrody. Zwiedzający podziwiać mogą  ponad 250 gatunków roślin z całego świata. Zachwycające swoim aromatem cytryny i pomarańcze, sprowadzone do Europy w 1745 roku Kamelie Japońskie, cyklameny i akacje. Zainteresowanie wzbudza silnie trująca Brugamansja złota czy pochodząca  z południowej Afryki Strelicja, zwana także „rajskim ptakiem”. Amatorzy egzotycznych owoców z pewnością wypatrzą wydłużone szyszki Monstery dziurawej. Ściany palmiarni od wewnątrz pokrywa tuf wulkaniczny z Etny. Działa tutaj sklep z roślinami oraz kawiarnia

 

Przejazd do Świdnicy lub Jawora – zwiedzanie jednego ze słynnych Kościołów Pokoju.

Powrót do Zielonej Góry ok. 18.00.

UWAGA !!!

Realizacja programu dodatkowo płatna: 70 zł/os. – bilet wstępu + przewodnik  w Zamku , zwiedzanie Kościoła Pokoju w Jaworze, opłaty parkingowe  przy zwiedzanych obiektach.

Termin: 24.07.2021

Cena: 120 zł

Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna , opiekę pilota-przewodnika

Zarezerwuj wycieczkę

EnglishGermanCzechFrenchItalianSpanishRussianPolish